a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

فاکتور رسمی معتبر | ۲ ویژگی مهم

فاکتور رسمی معتبر

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 نکته مهم در فاکتور رسمی معتبر بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی تفاوت فاکتور رسمی با فاکتور صوری پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

فاکتور رسمی معتبر چه ویژگی هایی دارد؟

بر اساس قوانین وزارت اقتصاد و دارایی فاکتور رسمی، فاکتور هایی هستند که در آن مشخصات کالا یا خدمات و مشخصات فروشنده و خریدار و زمان انجام معامله، درج می شود. این فاکتورها طبق قوانین این وزرات تنظیم شده و شامل مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی است که بر عموم خدمات و کالاها تعلق می گیرد. البته بعضی از خدمات و کالاها از مالیات معاف می باشند.

در فاکتور رسمی 9% مبلغ فاکتور مالیات بر ارزش افزوده حساب شده و به مبلغی که باید پرداخت گردد، اضافه می شود. فروشنده یا شرکت های فروش می بایست این 9% را همراه با اصل فاکتور به اداره ی مالیات تحویل دهند.

از ویژگی های مهم دیگری که هر فاکتور می بایست داشته باشد و در صورت عدم وجود آن، فاکتور غیر رسمی و نامعتبر است، شماره سریال و کد اقتصادی شرکت فروش یا فروشنده می باشد. اگر این ویژگی ها در فاکتور رعایت نشود، افراد مشمول جریمه می شوند.

فاکتور رسمی

همچنین می بایست اطلاعات دیگری از جمله اسم شرکت یا فروشنده به صورت دقیق، کد پستی، شناسه ملی و شماره ثبت در فاکتور بدون ابهام و خط خوردگی درج گردد.

نرم افزار حسابداری

برای آنکه واحدهای تجاری بتوانند به مشتریان خود فاکتور چاپی ارائه کنند، می بایست ابتدا به سازمان امور مالیاتی نامه بزنند و پس از تایید نرم افزار حسابداری مورد استفاده ی واحد تجاری توسط سازمان، می توانند از فاکتور چاپی استفاده کنند.

برای اطلاعت بیشتر در خصوص فاکتور رسمی تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید