a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

ویژگی های فاکتور فروش | فروش فاکتور رسمی معتبر

فاکتور رسمی معتبر

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین ویژگی های فروش فاکتور رسمی معتبر بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 نکته مهم در صدور فاکتور رسمی دارایی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

بررسی مهمترین ویژگی های فروش فاکتور رسمی

برای خرید و فروش فاکتور رسمی باید به چند نکته ی مهم آن توجه داشت. برای مثال شماره سریال، مشخصات، نوع کاغذ و غیره، از مهمترین ویژگی هایی هستند که پیش از خرید این فاکتورها باید به آنها توجه داشت.

این فاکتورها بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران و بر اساس مواد قانونی وزارت اقتصاد و دارایی طراحی و به فروش می رسند. این فاکتورها برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شوند.

نکات مهم

باید توجه داشت که موارد جزئی و پیش پا افتاده ای  را نباید در حین نوشتن یا استعلام یا تحویل فاکتور از قلم انداخت، چراکه بعدها مشمول جریمه ی مالیاتی خواهید شد.

مشخصات کلی و مهم

در حین نوشتن فاکتور رسمی به صورت دستی باید نام، نام شرکت، کد اقتصادی، مشخصات کالا یا خدمات، قیمت اصلی و در صورت کسری، یا مالیات در آن نوشته شود.

توجه داشته باشید که تمامی موارد در صورت دستنویس بودن فاکتور باید رعایت شود. بسیاری از فاکتورها دیگر با نرم افزارهای حسابداری، طراحی و چاپ می شوند که دیگر ابهام و خط خوردگی را ندارند.

فروش فاکتور رسمی

تمامی صاحبان واحدهای تجاری بزرگ و کوچک موظف به ارائه ی فاکتور به مشتریان خود می باشند و نمی توانند از دادن فاکتور سر باز بزنند. چراکه این امر خلاف قانون و جرم به شمار می رود.

از دیگر مهمترین ویژگی های این فاکتورها ثبت تاریخ عقد خرید می باشد. تاریخ و زمان خرید یا فروش کالا، می بایست در فاکتورها ثبت شوند.

برای آگاهی از دیگر ویژگی های این فاکتورها می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتور رسمی و ویژگی های مهم آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید