a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

فاکتور رسمی دارایی | صدور پیش فاکتور رسمی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 نکته مهم در صدور فاکتور رسمی دارایی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 4 عامل موثر در صدور فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

فاکتور رسمی دارایی چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید این برگه های معتبر دارایی طبق قانون و دستور وزارت اقتصاد و دارایی، می بایست در اختیار تمام افرادی که مشغول به عرضه یا تولید کالا و خدمات هستند، قرار گیرد.

این برگه های رسمی می بایست با چند شاخصه ی مهم به صورت دستنویس یا چاپی در اختیار مشتریان قرار بگیرد. همچنین می توان با نرم افزارهایی که برای حسابداری، صدور و چاپ این فاکتورها در نظر گرفته شده است، برگه های رسمی خرید را چاپ کرده و به مشتری تحویل داد.

مزیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری

از مزیت های استفاده از این نرم افزارها می توان به عدم خط خوردگی، وجود ابهام یا ناخوانایی و همچنین تمیز بودن این برگه های معتبر و مورد تایید وزارت اقتصاد و دارایی اشاره کرد.

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، 3 نکته ی مهم در صدور این برگه های رسمی دارایی، نقش اساسی دارند. این سه مورد عبارتند از:

نوع کاغذ:

این برگه های رسمی را می توان در دو نمونه کاغذ طراحی و چاپ کرد. این دو نمونه (80 گرمی اندونزی و 60 گرنی ) از بهترین جنس برای چاپ با چاپگر یا دستنویسی با کاربن، به شمار می روند.

تعداد برگه ها:

تعداد برگه های این قبوض می تواند 2 یا 3 باشد که این امر بستگی به انتخاب اشخاص بوده و می توان در اندازه های A4 و A5 آنها را سفارش داد.

فاکتور رسمی دارایی

شماره سریال:

از مهمترین و اصلی ترین مشخصه ی هر فاکتور، شماره سریال می باشد. شماره سریالها می بایست به رنگ قرمز بوده و دارای برجستگی باشد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص صدور فاکتور رسمی دارایی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید