a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

خرید فاکتور رسمی | فاکتور فروش رسمی

فاکتور رسمی

آیا می دانید صدور فاکتور رسمی چطور انجام می گیرد؟

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات فاکتور های رسمی اشنا کردیم و اطلاعاتی در خصوص نحوه صدور در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

در اینجا می خواهیم شما را با مهم ترین ویژگی های این نوع فاکتور های معتبر آشنا کنیم.

فاکتور

مهم ترین مشخصات فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

صورت حساب های فروش کالا و همچنین خدمات باید دارای چه نوع خصوصیاتی باشند تا مورد تایید اداره امور دارایی قرار بگیرند؟ به عوامل زیر دقت کنید.

بررسی شماره سریال

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصه هایی که هر فاکتور باید داشته باشد نوع شماره سریال آن می باشد. همانطور که می دانید رنگ این شماره ها باید قرمز رنگ باشند. همچنین لازم است تا از چاپ افست و یا ملخی که کمی نیز برجسته است براینوشتار شماره سریال استفاده شود.

با این حال می توان گفت که این شماره ها قابل شناسایی و خواندن هستند. به همین خاطر باید از چاپ شماره سریال به صورت معمولی و دیجیتالی خودداری کرد تا با این نوع شماره ها متمایز باشند.

بررسی مشخصات خریدار و فروشنده

شناسه ملی، کد ملی، کد اقتصادی، آدرس، کد پستی، شماره ثبت، شماره تلفن و همچنین سایر مشخصات هر یک از خریداران و فروشندگان باید در قرار داد و فاکتور آورده شود.

بررسی مالیات، تخفیفات و عوارض

کالا ها و خدماتی که به افراد ارائه می گردد لازم است تا با ذکر دقیق قیمت و مشخصات در فاکتور آورده شوند. همچنین لازم به ذکر است که تخفیفاتی هم که شامل خدمات و یا محصول مورد نظر قرار گرفته لازم است در فاکتور آورده شود.

علاوه بر این لازم است بدانید که حتما مالیات ها را نیز مد نظظر داشته باشید. در هنگام محاسبه مالیات و همچنین قیمت های فاکتور باید حتما تخفیفات اسفاده شده را نیز قید کنید تا مشکلی در صدور فاکتور پیش نیاید. لازم است تا تخقیقات را نیز در ابتدا محاسبه کنید.

بررسی امضاء و مهر

یکی از مهم ترین عواملی که باید مورد بررسی قرار گیرد عدم وجود خط خوردگی در فاکتور می باشد. اگر می خواهید فاکتور شما مورد تایید اداره امور دارایی قرار گیرد لازم است حتما نوشته ها به صورت دقیق منظظم بدون هیچ نوع خط خوردگی و بد خطی در فاکتور نوشته شوند. همچنین لازم است تا حتما برگه را مهر و امضا کنید.

برای صدور بهترین انواع فاکتور رسمی معتبر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید