a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

۵ ویژگی مهم فاکتور رسمی معتبر

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 5 ویژگی مهم فاکتور رسمی معتبر بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 مشخصه ی مهم صدور فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

ویژگی های مهم فاکتور رسمی معتبر چیست؟

فاکتور رسمی برگه ای معتبر است که طبق قانون و زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی تنظیم شده تا در آن مشخصات مهم و جزئی خرید و فروش در آن درج شود.

فاکتورهای رسمی در برگه های 80 گرمی یا 60 گرمی و در اندازه های A4 یا A5 و همچنین در نسخ دو یا سه برگی طراحی و به چاپ می رسند.

اما هر فاکتور رسمی برای آنکه مورد تایید وزارت اقتصاد و دارایی باشد، علاوه بر موارد گفته شده به چند ویژگی مهم دیگر نیز نیاز دارد.

مهمترین ویژگی های فاکتور

از جمله مواردی که هر فروشنده یا خریدار باید به آنها توجه کند این است که فاکتورها باید واضح و بدون خط خوردگی یا ابهام باشند. این موارد می تواند افراد را مشمول جرائم مالیاتی و همچنین مشکلات دیگر کند.

به همین منظور بسیاری از واحدهای تجاری با نرم افزارها و برنامه های جدید حسابداری تلاش کردند تا این موضوع را حل کنند. با استفاده از این نرم افزارها دیگر فاکتورهایی که صادر می شود، دارای خط خوردگی یا ابهام نیست.

فاکتور رسمی

از جمله ویژگی های مهم دیگر که هر فروشنده باید آن را رعایت کند و مشتری نیز باید به آن دقت داشته باشد، مهر تایید خریدار و فروشنده است.

همچنین شرح کالا و مشخصات آن باید به صورت دقیق در فاکتورهای دستی نوشته شده باشد.

اگر قیمت کالا با قیمت خریداری شده تفاوت دارد و شامل تخفیف شده است این تفاوت قیمت نیز باید در فاکتور درج شود.

همچنین در فاکتور رسمی باید کد اقتصادی فروشنده درج شده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید