a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

پیش فاکتور رسمی | ۳ مشخصه ی مهم صدور فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 مشخصه ی مهم صدور فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین مشکلات و مسائل فاکتور رسمی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مشخصات مهم صدور فاکتور رسمی

فاکتورهای رسمی، فاکتورهایی هستند که با توجه به قوانین وزارت اقتصاد و امور دارایی طراحی و تنظیم شده اند. این فاکتورها بر اساس ماده 19 قانون مالیات، به مالیات بر ارزش افزوده نیز معروف می باشند.

با پیشرفت و به روز شدن نرم افزارهای حسابداری، امروزه فاکتور رسمی بیشتر به صورت چاپی بوده و این امر مزایای بسیاری دارد. برای مثال دیگر در این فاکتورها شاهد خط خوردگی، نامشخص بودن مشخصات کالا یا قیمت و غیره، نیستیم. زمان چاپ و ارائه ی این فاکتورها نیز کمتر بوده و در سریع ترین زمان، فاکتورها چاپ و تحویل داده می شوند.

مشخصات فاکتورهای رسمی چاپی:

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم در این مطلب به بررسی 3 مشخصه ی مهم این فاکتورها خواهیم پرداخت. این 3 مشخصه عبارتند از:

نوع کاغذ:

نوع کاغذ بر اساس انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. کاغذهایی که برای چاپ انتخاب می شوند، 80 گرمی اندونزی هستند. این کاغذها برای استفاده در چاپگرها بسیار مناسب می باشند. برای کاغذهای دستنویس از کاغذهای 60 گرمی و استفاده از کاغذهای کاربن لس استفاده می شود.

مشخصات فاکتور رسمی

تعداد برگه:

تعداد نسخه ها یا برگ ها نیز به انتخاب اشخاص بستگی دارد و فاکتورها می توانند 2 یا 3 برگی باشند. اندازه ی برگه ها معمولا A4 است که با توجه به درخواست مشتری می تواند A5 نیز باشد.

شماره سریال:

مهمترین مشخصه ی فاکتورهای رسمی، نوع چاپ شماره سریال آن است. شماره سریال می بایست به صورت برجسته و با چاپ ملخی و به رنگ قرمز باشد.

جهت سفارش فاکتور رسمی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید