a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

همه چیز در مورد فاکتور رسمی

به منظور اینکه از فاکتور رسمی به عنوان سند و قرار دادی بین فروشنده و خریدار استفاده کرد باید به بعضی از مشخصه ها و نکات در این مورد توجه کرد. در مقالات قبل شما را با فاکتور رسمی، فرق بین فاکتور رسمی و غیر رسمی و همچنین پیگیری شکایات با استفاده از فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در خصوص فاکتور رسمی را در اختیارتان قرار دهیم.

آیا با نحوه صدور فاکتور فروش آشنایی دارید؟

برای اینکه از فاکتور رسمی به عنوان سندی بین خریدار و فروشنده به درستی استفاده کنید باید با برخی اصطلاحات آشنا شوید.

  • فاکتور فروش چیست و چه کاری انجام می دهد

هنگامی که خرید و فروشی انجام می شود و خدمات و محصولات از فروشنده به خریدار ارائه می شود  می توان با صدور فاکتور رسمی خرید و فروش این محصولات و همچنین ارائه خدمات را اثبات کرد. در حقیقت فاکتور رسمی نشان می دهد که مبلغ پرداختی مورد توافق طرفین قرار داد بوده است. در واقع هنگامی که فروشنده به خریدار فاکتور فروش می دهد باید همان مبلغ توافقی به فروشنده داده شود.

  • آیا می دانید فاکتور خرید چیست؟

همانطور که می دانید و واضح است فاکتور خرید بر عکس فاکتور فروش است و شما باید طبق خریدی که انجام داده اید فاکتوری را تنظیم کنید.

  • شناخت پیش فاکتور

آیا می دانید پیش فاکتور چیست؟ به طور کلی پیش فاکتور اعتباری ندارد و نمی توان آن را از لحاظ تجاری تایید کرد. مگر اینکه به مرکز مربوطه ابلاغ شود و به اعتبار برسد. فاکتور رسمی و پیش فاکتور فاکتوری است که فروشنده می تواند بنا به درخواست خریدار برای تعیین ارزش محصول و همچنین خدمات ارائه شده صادر شود.

همانطور که قبلا گفتیم فاکتور رسمی کاربرد های بسیار زیادی دارد و یکی از کاربرد های فاکتور رسمی استفاده از آن به عنوان مدرکی برای پیگیری شکایات است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید