a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

آشنایی با فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

به فاکتوری که بر اساس قوانین موجود در وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم و نوشته شده باشد فاکتور رسمی می گویند. همانطور که می دانید در ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده مشخصات صورت حساب های مورد تایید وزارت دارایی درج شده است.

با پیشرفت علم و تکنولوژی تمامی فاکتور ها مانند فاکتور رسمی، فاکتور غیر رسمی، فاکتور رسمی دارایی، فاکتور های شخصی و سایر فاکتور ها همگی با استفاده از نرم افزار های حسابداری قابل تنظیم و چاپ هستند. با استفاده از نرم افزار های حسابداری به سادگی می توانید بدون صرف زمان، فاکتور رسمی را تهیه کنید.

در هنگام پرداخت مالیات باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید از قوانین و مقررات مالیاتی سرپیچی کنید. بسیاری افراد تمایلی به پرداخت مالیات های خود را ندارند و این در صورتی است که در تمامی نقاط جهان پرداخت مالیات به موقع انجام میشود و مردم جامعه هیچ مشکلی با پرداخت مالیات نخواهند داشت.

فاکتور رسمی باید دارای چه مشخصاتی باشد؟

آیا می دانید هنگامی که می خواهید فاکتور رسمی را چاپ کنید باید به چه مواردی دقت داشته باشید؟

در هنگام چاپ فاکتور رسمی انتخاب نوع کاغذ بسیار مسئله ی مهمی است. اگر می خواهید فاکتور رسمی را با پرینتر چاپ کنید باید از کاغذ 80 گرمی اندونزی استفاده کنید اما اگر می خواهید به طور دستی فاکتور رسمی را پر کنید باید از کاغذ تحریر 60 گرمی استفاده کنید.

تعداد برگه های فاکتور رسمی به انتخاب خودتان است. هم می توانید از فاکتور رسمی دو برگی و یا فاکتور رسمی سه برگی استفاده کنید. در انتخاب سایز برگه بهتر از برگه هایی با سایز A4 استفاده کنید اما سایز A5 نیز قابل قبول است.

در چاپ فاکتور رسمی به شماره سریال آن باید خیلی دقت کرد. چاپ شماره سریال باید به رنگ قرمز و کمی برجسته است که با روش افست یا ملخی این چاپ انجام می شود. چاپ شماره سریال باید با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی فرق داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید