a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

فاکتور رسمی با فاکتور غیر رسمی چه فرقی دارد؟

فاکتور رسمی

چطور می توانیم از تفاوت میان فاکتور رسمی با فاکتور غیر رسمی اطلاع پیدا کنیم؟ همانطور که می دانید فاکتور رسمی فاکتوری است که به عنوان سندی بین هر دو طرف قرارداد مورد استفاده قرار می گیرد. در مقالات قبل شما را با فاکتور رسمی و پیگیری شکایات، و همچنین اطلاعاتی کلی در مورد فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر ویژگی های فاکتور رسمی و همچنین تفاوت میان فاکتور رسمی و همچنین غیر رسمی آشنا کنیم.

همانطور که قبلا هم گفتیم فاکتور رسمی فاکتوری است که طبق قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم می شود. و همچنین این فاکتور طبق بند 19 مالیات بر ارزش افزوده مشخص می شود. اما فاکتور غیر رسمی فاکتوری است که تنها برای خریدار و مشتری صادر می شود و بدون هیچ نوع قانون خاصی این فاکتور صادر می شود. به همین خاطر است که این فاکتور را به وزارت امور دارایی نمی توان ارائه کرد.

آیا می دانید از چه طریقی نقدینگی شما زیاد می شود؟ باید بدانید که حسایداری در خصوص فاکتور رسمی و غیر رسمی دو طرفه است. وقتی در مقابل خدماتی که ارائه می شود مبلغی دریافت می شود و یا محصولاتی به فروش می رسد. باعث می شود نقدینگی افزایش پیدا کند.

فاکتور فروش چیست؟

هنگامی که مشتری محصولی را خریداری می کند فاکتوری را دریافت می کند که به آن فاکتور فروش می گویند که در ان فاکتور قیمت ها و نوع خدمات مشخص شده است. در حقیقت این فاکتور نشان می دهد که قیمتی که برای محصول و خدمات مشخص شده است مورد تایید هر دو طرف قرار داد است. به همین خاطر است که هنگامی که فروشنده اعلام می کند فاکتور را تحویل داده است یعنی باید مبلغ کالا، محصول و یا خدمات مورد نظر به درستی پرداخت شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید