a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

آشنایی با فاکتور رسمی( بخش دوم)

فاکتور رسمی

همانطور که می دانید در دنیای امروز می توان تمامی فاکتور ها مانند فاکتور رسمی، فاکتور غیر رسمی، فاکتور رسمی دارایی و فاکتور های شخصی را با استفاده از نرم افزار های حسابداری تهیه و چاپ کرد. در مقاله قبل شما را با برخی مشخصات فاکتور رسمی آشنا کردیم در ادامه با ما همراه باشید تا با سایر ویژگی های فاکتور رسمی آشنا شوید.

نکات دیگری که باید در مورد فاکتور رسمی بدانید این است که واحد های تجاری مشمول مالیات بر ارزش افزوده باید به خریداران خود فاکتور رسمی را ارائه دهند. به همین خاطر ربطی ندارد که واحد تجاره شما بزرگ باشد یا کوچک. و خریدار می تواند در قبال خرید از شما درخواست فاکتور رسمی کند و شما موظف هستید تا فاکتور رسمی را صادر کنید و اگر این کار را انجام ندهید جریمه خواهید شد.

آیا می دانید فاکتور رسمی مورد تایید دارایی باید چه ویژگی هایی داشه باشد؟

آیا از نحوه چاپ فاکتور رسمی (صورتحساب فروش کالا و خدمات، فاکتور های مالیاتی و دارایی) اطلاعای دارید؟

مشخصصات فاکتور رسمی

گاهی به دلیل بی دقتی و عدم توجه به قوانین جزئی و پیش پا افتاده ممکن است دچار جرایم مالیاتی شوید. برخی از جرایم مانند صادر نکردن فاکتور رسمی و بی توجهی به این موضوع یا صدور فاکتور های اشتباه.

بسیاری از افراد با پرداخت مالیات موافق نیستند در حالی که این یک باور اشتباه است که تصور کنند با پرداخت مالیات اجازه سوء استفاده از دارایی هایشان را به اداره دارایی داده اند. هنگامی که در یک جامعه قانونی وضع می شود تمامی افراد آن جامعه موظف اند تا از قوانین و دستورات داده شده پیروی کنند. شما نیز با دقت در پرداخت مالیات و دقت به قوانین وضع شده موظف هستید تا این مسئولیت را به خوبی انجام دهید. یکی از مواردی که فاکتور رسمی باید دارا باشد این است که دارای مهر تایید خریدار و فروشنده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید