a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

آشنایی با فاکتور رسمی( بخش چهارم)

فروش فاکتور رسمی

فاکتور رسمی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ در مقالات قبل شما را با مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی آشنا کردیم. برای آشنایی بیشتر با فاکتور رسمی و اطلاع از جزئیات صدور فاکتور رسمی می توانید مقالات قبل را مطالعه کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مشخصه هایی که یک فاکتور رسمی معتبر باید داشته باشد آشنا کنیم.

اول از همه باید به این نکته توجه داشته باشید که با دقت نام شرکت و همچنین آدرس کامل را همراه با شماره ی ثبت شرکت و کد اقتصادی بنویسید.

دوم اینکه ویژگی ها و مشخصات کالا اعم از تعداد کالا ها، قیمت آن و نام هر کالا را توضیح دهید و یا خدماتی که می خواهید در آن مورد معامله را انجام دهید به خوبی شرح داده شود. سپس اگر می خواهید تخفیفی را لحاظ کنید آن را از قیمت اصلی کم کنید و بعد عوارض و مالیات را حساب کنید.

یکی ار نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید مالیات و عوارض را حساب کنید و بعد تخفیفاتی که می خواهید را بدهید. این روش درست نیست.

علاوه بر موارد فوق باید به این مورد نیز دقت کنید که باید هر دو طرف معامله یعنی فروشنده و خریدار باید عواملی که در فاکتور رسمی می نویسید را مهر و امضا کنند.

از فاکتور رسمی هوشمند چه می دانید؟

برخی از سازمان ها با استفاده از نرم افزار های مخصوص حسابداری می توانند فاکتور رسمی و فاکتور فروش ارائه دهند. اما این کار با چه نرم افزاری انجام می شود؟

با استفاده از نرم افزار اکسل مخصوص فاکتور نویسی می توان این فاکتور ها را ارائه داد. این نرم افزار چه فوایدی دارد؟

اکسل بسیار پر سرعت و انعطاف پذیر است.

به راحتی می توان چیدمان و فرم فاکتور را با اکسل عوض کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید