a

8:00 - 19:00

info@iran-factorerasmi.com

تماس برای مشاوره رایگان 09129244398

جستجو
فهرست

شرکت فاکتور رسمی | مهم ترین اطلاعات در مورد فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی همان فاکتوری است که به عنوان سندی بین فروشنده و خریدار تهیه و تنظیم شده است.

برای اینکه هزینه و قیمت محصولات و یا خدمات ارائه شده به ثبت برسد و قابل قبول فروشندگان و خریداران باشد معمولا فروشگاه ها و یا ارائه دهندگان انواع مختلف خدمات قیمت های خود را در فاکتور رسمی به ثبت می رسانند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است تا ماده 147 و 148 قانون مالیات های مستقیم را مورد بررسی قرار دهید و آن ها را مطالعه کنید.

آیا با قانون مالیات های مستقیم آشنایی دارید؟ برای تشخیص درامد چه هزینه هایی را باید مورد بررسی قرار داد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی در خصوص فاکتور رسمی به دست آورید و پاسخ بسیاری از پرسش هایتان در ارتباط با قانون های مالیاتی را متوجه شوید.

هزینه های مقبول شده شامل چه مواردی می شود: هزینه هایی که به طور معقول و متعارف به اسناد و مدرک های موجود وابسته است. همچنین حد نصاب هایی مقرر را باید در هزینه های مورد قبول بررسی کرد.

در ماده 148 هزینه های مورد قبول بررسی شده است و ذکر شده است که چه هزینه هایی با توجه به اسناد و مدارک موجود مورد قبول وزارت امور دارایی است. همچنین طبق بخشنامه های صادر شده این هزینه ها پذیرفته می شود.

با توجه به این موارد فاکتور رسمی مورد تایید قرار می گیرد. همانطور که می دانید تمامی فروشندگان باید فاکتور رسمی را به خریداران و یا مراجعه کنندگان برای خدمات مورد نظر، ارائه دهند.

خریداران عزیز می توانند هنگام پرداخت وجه مورد نظر درخواست کنند تا فاکتور رسمی برایشان صادر شود. فاکتور رسمی هم می تواند برای یک فروشگاه کوچک صادر شود و هم اینکه یک فروشگاه بزرگ برای ارائه خدمات خود فاکتور رسمی را صادر کند.

لازم به ذکر است که خریدار اگر بخواهد فروشنده ایی فاکتور رسمی را در قبال وجه پرداختی صادر کند ولی فروشنده از انجام این کار اجتناب نماید امکان جریمه شدن وی وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید